Ten Rengine Göre Hangi Ruj Rengi Seçilmeli?

Ruj rengi seçiminde Ten rengine göre hangi ruj seçilmeli? Muhteşem bir görüntü elde etmek istiyorsak, püf nokta ten rengine göre ürün seçmek olmalı. Basit ama bir o kadar harikalar yaratacak bu noktada ruj seçimi çok önemli. Çünkü yüzünüzde göze çarpan ilk yer dudaklar… Ruj renginin seçiminizde belirleyici olan ilk kriteriniz cilt tonuna göre olmalı. İkinci sırada cilt alt tonun daha sonrada kombininiz önemli. Bu kriterlere uyduğunuzda yüzünüze hayat gelecek ve kusursuz bir uyum yakalayacaksınız. Buraya kadar tamam ama hangi ten rengi hangi tonları kullanmalı? Merak ediyorsan okumaya devam!

Ten rengine göre hangi ruju seçmelisin?

Her kadın kendiyle yakından ilgilenir, inceler ve araştırır. İlk yapman gereken önce ten rengini bulmak. Doğru teşhisi koyduğunuzda seçim dağarcığınız daralacak ve artık kolay bir şekilde ten renginize göre ruj veya başka bir ürün seçebileceksiniz.

Ten Rengine Göre Ruj Rengi

Esmerlere yakışan ruj rengi:

Esmer tenliler doğal bir ışıltıya sahiptirler. Bizimde amacımız onların doğal ışıltısını korumak ve ışıltısına ışıltı katmak.

  • Esmerlere önerimiz parlak, canlı ve sıcak renklerden oluşan renk paletlerine yönelmeleri olacaktır.
  • Kırmızı ve bordo tonlarıyla yüzünüzde bir patlama ve çekicilik yaratabilirsiniz.
  • Doğal bir görüntü yakalamak, yüzüme hafif renk gelsin diyenlerdensen eğer şeftali tonları da tam sana göre.
  • Ben daha çok abartı sevenlerdenim diyorsan, çingene pembesi, fuşya, turuncu alt tonlarıyla bu etkiyi yaratabilirsin.

Kumrallara yakışan ruj rengi:

Doğuştan şanslı dediğimiz bu ten rengine sahipseniz eğer işiniz çok kolay. Ten rengine uygun hangi ruju seçmelisin? diye bir düşünceye girmek zorunda değilsin. Düşünmen gereken hangi neye göre ne rengi kullanmalıyım olacak?

  • Doğal bir görüntü elde etmek isteyen sevgili kumrallar. Gülkurusu başta olmak üzere somon, mercan gibi nude tonlarında rujlara yönelmelisiniz.
  • Özel günlerinizde dudaklarınıza yoğunlaşıp ön plana çıkarmak isterseniz eğer, kiremit, kahve, bordo tonları kullanmalısınız ki dudaklarınız konuşsun.

 

Beyaz yakışan ruj rengi:

Beyaz kızlarımızın tek derdi solgun görünüm, ancak bu solgunluğa iyi gelecek doğru renkler burada.

  • Pembe, fuşya, koyu bordo gibi canlı ancak koyu tonlarını tercih ettiğinizde sizi solgunluklardan alıp, yüzünüzde çiçek açtıracak tonlardır bu renkler.
  • Gece makyajı içinde mat ve koyu tonlar beyaz teninizi ortaya çıkararak gecenin parlayanı olacaksınız.

Soğuk alt ton rengi:

Soğuk alt ton dediğimiz kişilerin cildi mavi alt tonda olanlardır. Bu tondaki kişilerin seçimleri pastel renklerde koyu bir kırmızı olmalı.

Sıcak alt ton:

Bu tondaki kızlarımızın cildi sarı ve turuncu alt tonunda olmaktadır. Bu ton rengine çoğu renk gider mürdüm, mercan, kahve tonları gibi.

Nötr ten rengi:

Buğday tenliler gibi şanslı olan bir ten rengi alt tonu. Her renk her ton yakışır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta dudak renginizden her zaman koyu tonlara ya da aynı tonda bir ruj rengi seçmek olacaktır. Nötr ten rengine önerilen ve öne çıkan renkler ise şeftali, kahve, pembe tonlardır.

Bir yanıt yazın

Tüm Kategoriler